سئو تضمینی وجود داره! سرم کلاه رفته و نمیدونم؟!

سئو تضمینی وجود دارد؟

سئو تضمینی وجود دارد؟ س


در صورتیکه شما یک متخصص سئو باشید و کار بهینه‌سازی سایت انجام دهید قطعاً تا به امروز از شما درخواست سئو تضمینی سایت و یا تضمینی برای بالا آمدن سایت مشتری در یک کلمه خاص شده است. این موضوع که مشتری در مقابل پولش طلبکار بوده و تضمین بخواهد امری کاملاً بدیهی و به عبارت دیگر حق مسلم مشتری است اما نه در رابطه با سئو!

بزرگترین شرکت‌های ارائه دهنده خدمات سئو هیچگاه در هیچ کدام از پلن‌های کارشان ابداً نامی از سئوی تضمینی نبرده و این توهم را در مشتری ایجاد نمی‌کنند. بنا به همین موضوع ما در این مقاله از وب سایت مانا سئو قصد داریم تا با دلایلی برای شما عزیزان اثبات کنیم که سئو تضمینی در حد یک شعار بیشتر نیست!

سئو تضمینی
سئو تضمینی

چرا سئو تضمینی یک شعار است؟

بسیاری از مجموعه‌های ارائه دهنده خدمات سئو در ارومیه به خوبی می‌توانند در این زمینه فعالیت کرده و خدمات مناسبی را که موجب رشد و پیشرفت سایت شما می‌شود ارائه دهند اما تضمینی وجود ندارد که دقیقاً به آن نقطه‌ای که می‌خواهید برسید! موضوع سئو تا حدودی شبیه به بازار‌های مالی می‌باشد.

در بازار‌های مالی مهارت در معامله کردن می‌تواند به شدت کمک‌کننده باشد اما هیچ تضمینی وجود ندارد که نتیجه مطلوب به صورت کامل حاصل شود چراکه صاحب بازار و بستر معامله‌گر نیست و به تبع آن نمی‌تواند به صورت صد درصدی تصمیم بگیرد.

شعار سئو تضمینی

بستر وب سایت نیز گوگل می‌باشد و سئو کار به هیچ وجه نمی‌تواند تضمینی بدهد که یک محصول از وبسایت شما دقیقاً به رتبه ۱ برسد و هر چقدر هم که فرایند سئو تخصصی صورت بگیرد تصمیم‌گیرنده نهایی ربات‌های گوگل هستند و عبارت سئو تضمینی سایت تنها جنبه تبلیغاتی و جذب مشتری داشته و نمی‌توان روی آن حساب کرد. البته که در رابطه با این که چرا سئو تضمینی تنها در حد یک شعار است در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

مشاهده  برچسب یا tag چیست؟سئو برچسب ها تگ ها

از طرفی همانطور که گفته شده سئو تضمینی تنها جنبه جذب مشتری و شعاری داشته و در ۹۰ درصد موارد نمی‌تواند نتیجه مطلوب را به صورت کامل حاصل نماید بنابراین چنین عبارتی باعث ایجاد یک ذهنیت بد در میان کاربران شده و همواره مشتریان خدمات سئو در این پندارند که سئوکاری که نمی‌تواند برای رتبه دلخواه ما تضمین بدهد حتماً کارش را بلد نیست.

بله البته ممکن است یک سو کار به دلیل ناشی بودن نتواند به هدف کارفرما برسد و یا حتی نزدیک آن شود اما موضوع عدم اعتبار سئو تضمینی سایت جنبه‌های دیگری نیز دارد که‌ گریبان حرفه‌ای‌ترین سئوکار‌های دنیا را هم خواهد گرفت.

رتبه اول گوگل تضمینی

گوگل نسبت به سئو تضمینی هشدار می‌دهد

در یکی از بند‌های توضیحات گوگل در زمینه سئو و بازاریابی موتور‌های جستجو اشاره شده که هیچ سایتی توانایی تضمین رسیدن و یا ماندن در رتبه اول گوگل را ندارد. همواره رتبه‌ها در رقابت با یکدیگر تغییر می‌کنند و بار‌ها پیش آمده که با آپدیت ربات‌های گوگل رتبه‌های صدرنشین

گوگل به صورت کاملاً ناگهانی و یک شبه به صفحه دوم یا سوم و یا حتی عقب‌تر منتقل شده و یا حتی جریمه شده‌اند و لینک‌هایی که در صفحات خیلی عقب در گوگل قرار داشتند به یکباره به صفحه اول آمده‌اند.

به صورت کلی می‌توان گفت که امر سئو امری کاملاً داینامیک بوده و هیچ نقطه تثبیتی نمی‌توان برای آن در نظر گرفت. به عنوان مثال در صورتی که به رتبه یک گوگل رسیدید نمی‌توانید مطمئن باشید که دیگر برای همیشه در آنجا خواهید ماند. از طرفی، گوگل بار‌ها اعلام کرده که با هیچ شرکت سئویی در سرتاسر جهان قرارداد ندارد بنابراین هیچ شرکتی در جریان تصمیمات گوگل برای الگوریتم‌هایش نیست و از همین مورد به سادگی می‌توان دریافت که سئو تضمینی سایت اصلاً امکان‌پذیر نیست.

مشاهده  تاثیر سرعت سایت در سئو (seo)

تضمین رتبه اول گوگل

رتبه بندی گوگل یکتا نیست!

رتبه‌بندی گوگل دیگر مانند قدیم خشک و یکتا نیست به عنوان مثال در صورتی که با آی پی ایران یک عبارت را سرچ کنید یک سری نتایج در صدر گوگل نمایش داده خواهد شد و در صورتی که با آی پی کشور دیگر همان عبارت را سرچ کنید یک سری نتایج متفاوت‌تر خواهید دید و این موضوع به قدری در آپدیت‌های جدید ربات‌های گوگل از جمله ربات کبوتر شدید شده که حتی ممکن است با آی پی یک کشور در صورتی که در دو استان متفاوت مثل تهران و شیراز یک عبارت یکسان و سرچ کنید ممکن است نتایج متفاوتی را در صدر نتایج ببینید.

همینطور لازم به ذکر است که عوامل دیگری به جز خود وب‌سایت و فرآیند صورت گرفته بر روی آن از جمله همین موقعیت مکانی که ذکر شد و موارد دیگری مانند تاریخچه جستجو‌های شما و حتی اکانت گوگل شما و یکسری موارد دیگر این چنینی در تعیین رتبه‌ها نقش دارند و گوگل با این کار سعی دارد تا بهترین نتایج را مطابق نیاز کاربرانش ارائه بدهد بنا به همین موارد هر چقدر هم که فرایند سئو بر روی سایت تخصصی صورت بگیرد باز هم هیچکس نمی‌تواند مدعی سئو تضمینی سایت بشود.

تضمین چیزی که در اختیار شما نیست!

اگر خاطرتان باشد در سطر‌های بالا‌تر به صورت غیر مستقیم اشاره شد که شما اختیار کامل در رابطه با تعیین رتبه‌های وب سایتتان ندارید وتنها بخشی از این موضوع در اختیار شماست است و به صورت کلی شما بر تمام شرایط مسلط نیستید.

شرکت‌های ارائه دهنده خدمات سئو و هر فرد دیگری که متخصص سئو می‌باشد از سئو تضمینی سایت عاجز است و تنها می‌تواند با پیاده‌سازی نکات مطابق با آخرین آپدیت الگوریتم‌های گوگل چیزی در حدود 30 تا 50 درصد ترافیک ورودی از گوگل برای شما دریافت و اینکه شما در رتبه اول و یا رتبه دلخواه‌تان قرار می‌گیرید بستگی به بسیاری موارد دیگر دارد

مشاهده  فواید بودن در صفحه اول گوگل که نمی دانید!

که باید به مرور زمان آن‌ها را بررسی و مشاهده کرده و یک به یک اقدام به پیاده‌سازی آن‌ها کنید و در صورتیکه الگوریتم‌های گوگل هم با شما یار باشند می‌توانید به رتبه دلخواهتان برسید اما به این سادگی‌ها نیست که با پرداخت پول به یک شرکت ارائه دهنده خدمات سئو انتظار داشته باشید در عرض چند روز نتیجه مطلوب حاصل گردد.

تضمین در سئو
تضمین در سئو

تعریف صحیح سئوی تضمینی

همانطور که پیشتر نیز گفته شد سئو تضمینی سایت بد معنا شده و به این معنا نیست که با پیاده‌سازی یک سری فرایند‌های تخصصی بتوان بدون هیچ گونه محدودیتی در رتبه مدنظر قرار گرفت بلکه فرایند سئو که توسط یک متخصص و یا یک شرکت فعال در این زمینه انجام می‌شود باید طبق آخرین آپدیت‌ها و تغییرات الگوریتم‌های گوگل بوده و هیچ گونه مغایرتی با آن‌ها نداشته باشد و از طرفی تمرکز فرایند بهینه‌سازی سایت تنها بر روی موارد فنی نباشد و رضایت کاربر را نیز محترم و مهم شمرد.

به عبارت دیگر ارائه دهنده خدمات سئو به شما باید فردی آموزش دیده و با تجربه باشد و علاوه بر استاندارد‌های فنی سئو در رابطه با مواردی همچون سیاست‌های تبلیغاتی و اصول علم دیجیتال مارکتینگ و موارد بسیار دیگری مطالعه و تخصص کافی را داشته باشد تا بتواند در مطلوب‌ترین حالت ممکن خدمات سئو سایت را به شما عزیزان ارائه بدهد.

جمع‌بندی

در این مقاله  از وب سایت مجموعه مانا سئو تلاش شد تا به طریقی به شما عزیزان گفته شود که تحت هیچ شرایطی هیچ شخص یا شرکتی نمی‌تواند ادعای ارائه خدمات سئو تضمینی سایت را به گونه‌ای که تضمین یک رتبه را برای شما کند داشته باشد چرا که علاوه بر فرایند‌های سئو همانطور که قبل‌تر هم اشاره شد فاکتور‌های بسیار زیادی در تعیین رتبه سایت تأثیر گذارند و رسیدن به رتبه مطلوب تلاش مداوم می‌طلبد و صبر زیاد بنابراین اصلاً گول تبلیغات این چنینی را نخورده و پول خود را دور نریزید.

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *