فواید بودن در صفحه اول گوگل که نمی دانید!

فواید بودن در صفحه اول گوگل

فواید بودن در صفحه اول گوگل


فواید بودن در صفحه اول گوگل:شاید در بسیاری از مطالب آموزشی مربوط به سئو سایت مطالبی را در رابطه با فواید صفحه اول بودن در گوگل دیده باشید اما اگر بدانید این اتفاق واقعاً چه فوایدی برای شما دارد برای رسیدن به صفحه اول گوگل از هیچ تلاشی فروگذار نخواهید کرد و ما در این مقاله از وب سایت مانا سئو قصد داریم تا در این مورد بیشتر با شما عزیزان صحبت کرده و اطلاعات کاملی را در اختیارتان قرار دهیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

چرا باید صفحه اول گوگل باشیم؟

پاسخ به این سؤال کار سختی نیست. در واقع صفحه اول گوگل برای کسب و کار شما دقیقاً مانند یک مغازه در بهترین و شلوغ‌ترین منطقه تهران می‌باشد که در طول روز افراد زیادی از آن دیدن می‌کنند و به تبع همین موضوع شانس فروش نیز افزایش پیدا می‌کند و به طور کلی می‌توان گفت که مهمترین گزینه از فواید صفحه اول بودن در گوگل افزایش وحشتناک ترافیک و ورود کاربران به سایت شما می‌باشد که همین موضوع باعث افزایش نجومی فروش و همینطور تعداد مشتریان وفادار شما خواهد شد.

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل
قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

اما اگر کمی از صفحه اول فاصله بگیرید و به عنوان مثال به صفحه سوم گوگل کوچ کنید دقیقاً به مانند این است که مغازه خود را از آن مکان شلوغ و پر رفت و آمد که مشتریان زیادی هم همراه خود داشت برداشته و به وسط یک بیابان ببرید! بدیهی است که مشتریان زیادی در یک بیابان به سراغ شما نخواهند آمد حتی اگر کارتان خوب باشد و اصلاً بهترین در حرفه خود باشید باز هم انقدر دور هستید که کسی نمی‌تواند شما را بشناسد.

توجه داشته باشید که افراد هیچ‌گاه هیچ پولی را بابت خدمات یا محصولاتی که در صفحه اول نیستند نخواهند پرداخت و همانقدر که فواید صفحه اول بودن در گوگل زیاد است، بودن در صفحات به غیر از صفحه اول برای کسب و کار شما زیانبار خواهد بود پس حتماً باید به حال این موضوع فکری کنید.

صفحه اول گوگل
صفحه اول گوگل

با تمام مواردی که در رابطه با فواید صفحه اول بودن در گوگل گفته شد این نکته لازم به ذکر است که تنها مغازه خوب در یک جای شلوغ نمی‌تواند تضمین‌کننده موفقیت کسب و کار شما باشد بلکه رقابت در هر عرصه در مکان‌های شلوغ از جمله صفحه اول گوگل بسیار شدید بوده و اگر نتوانید به درستی محصولات و خدمات مطابق با استاندارد‌های آن حرفه ارائه دهید دیگر صفحه اول یا آخر بودند هیچ تفاوتی ندارد چرا که زیاد در صفحه اول باقی نخواهید بود و بدانید که بخش اعظمی از ماندگاری شما در صفحه اول بستگی به رضایت و نظر کاربران دارد.

مشاهده  آیا می‌توانم سئو سایت را خودم انجام دهم؟

در صفحه اول گوگل بودن چه فایده‌ای دارد؟

در سطر‌های پیشین در رابطه با فواید صفحه اول بودن در گوگل به صورت کلی صحبت شد اما اکنون قصد داریم تا ریزتر به این موضوع بپردازیم. مهمترین فایده بودن در رتبه‌های بالای گوگل ورود ترافیک روزانه بالا به سایت است که پیش‌تر هم اشاره شد اما همین موضوع می‌تواند مزایای دیگری نیز داشته باشد.

از جمله این مزایا بالا رفتن درآمد و در عین حال پایین آمدن هزینه‌های مربوط به تبلیغات و معرفی کسب و کار شما می‌باشد چرا که اگر یک بار به صورت اصولی مراحلی را طی کرده و خود را به صفحه اول گوگل برسانید می‌توانید با رعایت یکسری دستورالعمل‌ها در جایگاه خود بمانید و یا حتی آن جایگاه را ارتقا دهید که به مراتب هزینه کمتری نسبت به روش‌های دیگر مانند تبلیغات گوگل برای شما دارد.

کسب درآمد از قرار گرفتن در رتبه یک

به عبارتی اصلاً هدف فرایند سئو که امروزه مهمترین و پردرآمدترین شاخه از دیجیتال مارکتینگ می‌باشد رساندن سایت‌ها در کلمات کلیدی مختلف در ابتدا به صفحه اول و در قدم‌های بعدی به رتبه اول نتایج در گوگل می‌باشد و جالب است بدانید که ۸۰ درصدی جستجو‌های اینترنتی از طریق گوگل انجام می‌شود و در صورتی که بتوانید جای خود را در صفحه اول گوگل باز کنید اعتبار کسب و کار شما هم در نزد مشتریان و هم درنظر رقبا بالا رفته و به عضوی مهم از مارکت حوزه فعالیت خودتان تبدیل می‌شوید که دائماً توسط مشتریان و رقبا بررسی خواهد شد که همین موضوع خود می‌تواند یک تبلیغ برای کار شما باشد.

همنین بخوانید:

آیا می‌توانم سئو سایت را خودم انجام دهم؟

همچنین مهمترین فاکتور افراد برای انتخاب مکانی مناسب برای درج انواع تبلیغاتشان بالا بودن ترافیک و بازدید آن محیط است حال چه یک بیلبورد در قسمت پر رفت و آمد شهر باشد و یا یک بنر در یکی از صفحات یک وب سایت. با رسیدن به رتبه اول گوگل می‌توانید علاوه بر ارائه محصولات و خدمات خودتان با درج بنر‌های تبلیغاتی درآمد افزونی کسب کنید.

مشاهده  هاست رایگان خوبه؟تاثیر هاست رایگان بر سئو سایت!

رسیدن به صفحه اول گوگل چقـدر زمان می‌برد؟

حال که از فواید صفحه اول بودن در گوگل اطلاعات کاملی را کسب کردید شاید بپرسید که رسیدن به صفحه اول گوگل چقدر زمان می‌برد؟ این موضوع از آن دسته مواردی است که به هیچ عنوان نمی‌توان درموردش زمان قطعی داد و همه چیز بستگی به یک سری فاکتور‌ها دارد که در ادامه به خدمتتان عرض خواهیم کرد.

اگر بخواهیم به صورت کلی حداقل زمانی را برای خروج یک وب سایت از سندباکس گوگل و توجه موتور‌های جستجو از جمله گوگل و در نهایت ارائه رتبه به سایت در نظر بگیریم می‌توان بین ۳ تا ۵ ماه را به صورت‌ایده‌آل و بدون ارتکاب به هرگونه خطا که خلاف قوانین گوگل باشد در نظر گرفت. اما اینکه چه مدت طول می‌کشد تا به صفحه اول گوگل برسیم به فاکتور‌های زیر بستگی دارد:
• محتوا گذاری سایت
• لینک سازی استاندارد
• تبلیغات درست و مناسب
• سختی کلمه کلیدی مد نظر
• استاندارد بودن سئوی سایت
• مناسب بودن موارد فنی سایت
• سرسختی رقیبان و فعالان حوضه

اگر بخواهیم در جهت تکمیل موارد ذکر شده مثالی بزنیم لطفاً دو محصول شارژر موبایل سامسونگ و گلدان پلاستیکی را در نظر بگیرید. بدیهی است که با وجود اینکه گلدان پلاستیکی قیمت آنچنان زیادی ندارد و شاید محصولی مصرفی‌تر نسبت به شارژر موبایل سامسونگ باشد اما به هیچ عنوان به اندازه شارژر ترند نبوده سرچ نمی‌شود بنابراین رسیدن به صفحه اول گوگل در کلمه خرید گلدان پلاستیکی بسیار ساده‌تر از خرید شارژر موبایل سامسونگ است.

رتبه یک در صفحه اول گوگل

از همین رو در علم سئو موضوعی با عنوان قیمت کلمه کلیدی مطرح می‌شود. به عبارت دیگر می‌توان گفت که هر کلمه‌ای یک قیمتی دارد و به همان اندازه برای رسیدن به جایگاه مناسب و استفاده از فواید صفحه اول بودن در گوگل باید برای آن زمان و هزینه صرف نمود.

چگونه در صفحه اول گوگل بمانیم؟

فواید صفحه اول بودن در گوگل بسیار است اما موضوع مهم تنها رسیدن به صفحه اول نیست بلکه اصطلاحی در میان سئو کاران رایج شده و آن این است که ماندن در صفحه اول مهمتر از رسیدن به آن است.

مشاهده  برچسب یا tag چیست؟سئو برچسب ها تگ ها
مزایای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل
مزایای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

اما شاید از خود بپرسید که چرا؟ در هنگامی که شما در صفحات دوم به بعد قرار دارید هیچ کس نه مشتری و نه رقیب متوجه شما نیست و هیچ تلاشی برای بهتر شدن از شما صورت نخواهد گرفت و به عبارت دیگر توی چشم نیستید اما به محض اینکه به صفحه اول برسید تحت بررسی شدید رقبا قرار گرفته و دائماً در خطر افت رتبه هستید بنابراین باید تدبیری اتخاذ شود که پس از رسیدن به صفحه اول گوگل بتوانید در ابتدا جایگاه خود را تثبیت کرده و در قدم بعدی این جایگاه را بهبود ببخشید که برای این موضوع تنها کافی است چند کار ساده را که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است به صورتی هوشمندانه و استاندارد انجام دهید.

• عدم انجام ریسک‌های غیر حرفه‌ای
• راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی مختلف
• لینک سازی داخلی و خارجی استاندارد
• تلاش حداکثری برای راضی نگه داشتن مشتری
• به روز رسانی مطالب به صورت نظام‌مند و دوره‌ای
• اشتراک گذاری محتوای سایت در شبکه‌های اجتماعی
• بررسی مرتب میزان کلیک و ورودی و خرید از سایت
• بررسی دائمی و ریز به ریز رقبا و سعی در رقابت سالم
• بهبود اوضاع سئو و موارد فنی سایت به صورت تدریجی
• بررسی ریز به ریز اطلاعات ارائه شده توسط سرچ کنسول

 

جمع‌بندی

در این مقاله هر موضوعی که تحت عنوان فواید صفحه اول بودن در گوگل عنوان شد حاصل سال‌ها تجربه متخصصین مجموعه مانا سئو می‌باشد که در طی پروژه‌های مختلف به دست آمده و در اختیار شما مخاطبین عزیز قرار گرفته است تا بتوانید با استفاده از این تجربیات به کسب و کار خود رونق داده و در بازار پر هیاهوی کسب و کار‌های اینترنتی از سایر رقبا عقب نمانید.

در انتها لازم به ذکر است که بودن در یک رتبه مناسب در گوگل و سایر موتور‌های جستجو می‌تواند باعث افزایش نجومی درآمد شما شود بنابراین حتماً سعی کنید با افزایش تخصص خود در حوزه سئو و یا مشاوره گرفتن از متخصصین این حوزه به صورتی استاندارد به این موقعیت برسید و ابداً با استفاده از فرآیند‌های غیر استاندارد و به اصطلاح کلاه سیاه با کسب و کار خود قمار نکنید.
موفق و پیروز باشید.

منبع: مانا سئو (سئو در ارومیه)

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *